Fauna i Flora

Tak jak każdy inny zbiornik wodny, również i Lazurowe Jezioro posiada swoją faunę i florę, czyli bardziej po chłopsku zwierzęta i roślinność, które je zamieszkują. Większość istot żyjących w Lazurowym Jeziorze została zmieniona genetycznie tak jak my i nie wygląda tak naturalnie jak ich zdrowi przodkowie - dzięki czemu wpasowywujemy się tu idealnie! Warto zapoznać się z fauną i florą jeziora, by nie popełnić gafy. Przypominamy, że przedstawione tutaj gatunki nie są jedynymi istotami żyjącymi w Lazurowym Jeziorze i można jak najbardziej wykorzystywać inne gatunki, jednak muszą być to gatunki słodkowodne, zamieszkujące jeziora Eurazji z naciskiem na Europę od Czechów wzwyż, Japonię oraz Chiny.


Fauna
Flora

Strzebla
Gatunek stosunkowo małej ryby, znaleźć ją można w płytkich terenach, silnie zarośniętych. Rywalizuje z nami o pożywienie w formie skorupiaków i owadów, jednak ponieważ jest dużo mniejsza, nie stwarza dla nas poważnego zagrożenia. Można na nią polować i ją spożywać. Przyznaj się, przeczytał*ś "strzelba"...

Jaź
Również stosunkowo mała ryba, występuje w dużej mierze przy Kamiennym Moście, ale spotkać można ją wszędzie. Pożywia się tym samym jedzeniem, co my, do tego jest za duża, by na nią polować, więc jest po prostu naszym rywalem. Jaź może wkradać się do domostw i powodować szkody, dlatego warto się go pozbywać, gdy zaczyna blisko żerować.

Akselotl
Pierwotnie abystomia meksykańska, choć ten gatunek mało już przypomina oryginał. Osobniki nie osiągają ostatniego stadium przeobrażenia, tylko zostają w formie larwalnej, do tego znoszą nasze warunki niemal wyśmienicie. Zostały tak jak my zmodyfikowane genetycznie i wydają się dzielić naszą inteligencję, jednak nie doszło oficjalnie do komunikacji.

Wuska
Kolorowy ślimak, który wbrew pozorom nie jest na szczęście trujący, przynajmniej w małych ilościach. Karpie, które spożyły dużo wusek zgłaszały dezorientację i problemy z utrzymaniem pionu. Najłatwiej znaleźć wuskę w płytkich, zarośniętych wodach, służy nam za pożywienie, ale niektórzy lubią utrzymywać bardziej pokaźne osobniki jako zwierzątka.

Wąż
Drapieżnik zagrażający nie tylko młodzikom, ale również dorosłym osobnikom. Potrafi pływać, a nawet nurkować, więc złapanie karpia to dla niego nie problem. Potrafi chować się zarówno przed naszym wzrokiem, jak i polem elektromagnetycznym, więc najlepszym sposobem, by go uniknąć, jest trzymanie się dna, jeśli jakikolwiek osobnik zostanie zauważony.

Muszek
Ślimak z zadziwiająco twardą skorupą i niestety niesmacznym mięsem. Zazwyczaj nieopłacalne jest męczenie się z uśmierzeniem muszka, dlatego zbieracze po prostu organizują poszukiwania muszli tego ślimaka, a za każdą znalezioną sztukę dostają dodatkową zapłatę. Gatunek ten preferuje zacienione miejsca blisko tafli, przykładowo korony drzew w Lesie Błękitów.

Świetlik
Malutka rybka ze zdolnością silnej fluorescencji. Świeci niemal cały czas, choć w momentach silnego stresu jej światło znacznie blednie. Hodowana przez nas głównie jako źródło światła, ale dużo osób trzyma je jako zwierzątko towarzyszące. Od odmiany użytkowej wymagane jest białe umaszczenie, natomiast odmiana towarzysząca jest różnorodna i wielobarwna.

Rublia
Ptak brodzący, trzymający się płycizny, bardzo niebezpieczny dla wszystkich karpii, a w szczególności dla narybku i małych osobników. Nie tylko łapie w dziób, ale umie również nabić na niego swoją ofiarę i zabrać ją na brzeg, zanim zacznie ją zjadać, co pozwala mu na polowanie nawet na bardziej dorodne ryby. Wbrew pozorom nie tak łatwo zauważyć tego ptaka, gdyż jego nogi mogą się mylić z trzciną.

Krab
Mały i pozornie nieszkodliwy skorupiak, który karpiom koi jako tako bezpośrednio nie zagraża, ale gdy za bardzo się rozmnoży – co może mieć miejsce zadziwiająco łatwo – wyjada wszystko, co stanowi pożywienie dla ławicy. Jego populacja jest ograniczana przez łowców, obowiązuje również zakaz trzymania go jako zwierzątko bez odpowiednich papierów.



(obrazy roślin i zwierząt zostały wykonane przez użytkownika Delta)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz